Kolejny medal Łukasza Wójcika

W zakończonych w sobotę 42. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie Otwartej szybownik z Kutna Łukasz Wójcik wywalczył brązowy medal. Zawody odbywały się na lotnisku Aeroklubu w Michałkowie, niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego. Pogoda była bardzo zmienna ale pozwoliła rozegrać pięć konkurencji o długości od 200 do nawet 600 kilometrów.

Wspierajmy polskich szybowników!

W 2015 roku Polscy Juniorzy stanęli przed ogromnym logistycznym i finansowym wyzwaniem jakim był wyjazd na Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów do oddalonego o ponad 16 000km Naromine, gdzie wywalczyli tytuł Wicemistrza Świata. Ale czy to wystarczy? Oczywiście, że nie dlatego w tym roku naszym celem jest powrót z najwyższego stopnia podium wraz ze złotym medalem. W tym roku odległość nie jest głównym przeciwnikiem gdyż zawody odbywają się po sąsiedzku w Litewskim Pociunai. Jednak aby stanąć do walki o medale jak równi z równymi z drużynami Wielkiej Brytani, Niemcami i innymi krajami, potrzebujemy Waszego wsparcia.

Mistrzostwa Polski - jestem kibicem!

O tym, że jadę do Turbii koło Stalowej Woli dowiedziałam się kilka tygodni wcześniej. Próbowałam dowiedzieć się czegokolwiek o tych zawodach, media najwyraźniej jednak uznały, że nie ma co tłumaczyć i nie za wiele znalazłam. Więc pojechałam trochę na „żywca”. Z tego co zasłyszałam to czekał mnie dzień podczas którego (tu cytat): startują, lecą, lecą i lądują.. A na miejscu? Szok i niedowierzanie!

Międzynadrodowy Mistrz Czech jest Polakiem! Brawo Łukasz Wójcik!

Łukasz Wójcik został międzynarodowym Mistrzem Czech w klasie Otwartej i jednocześnie zwycięzcą Przedmistrzostw Świata w szybownictwie!

Jubileuszowe, bo 60. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów zakończyły się zwycięstwem Bolesława Radomskiego z Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Z kolei zwycięzcą 46. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Polski Juniorów został Rafał Wojtych. Najlepszym w lądowaniach precyzyjnych okazał się Marcin Chrząszcz, a wśród juniorów Eryk Auguścik.