Najszybciej latającym w tunelu człowiekiem na świecie jest 16-letni Polak.

Ponad 200 zawodników z 23 krajów uczestniczyło w drugich halowych mistrzostwach świata w akrobacjach powietrznych - bez spadochronów. Impreza odbyła się w Kanadzie. Chociaż większość złotych medali zgarnęli Francuzi, w kilku kategoriach - indywidualnie i zespołowo - polscy zawodnicy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsca.

Switzerland: 1 Bronze

Przez moment drużyna FlySpotDefinition w składzie Dariusz Filipowski – kapitan, Sebastian Matejek, Piotr Bereda, Rafał Popławski poprawiła nasz Rekord Europy, a nawet ustanowiliśmy nowy Rekord Świata ale po kilku minutach straciliśmy go na rzecz Amerykanów.

Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów

Andrzej Sołtyk zajął złoto w kategorii 2 dynamicznych open jako zespół VIPERS , oraz brąz we freestyle w juniorach . Tym samym jest najszybciej latającym w tunelu człowiekiem na świecie :) Jednocześnie jest jedynym, który pod rząd zdobył najpierw puchar świata w 2016 a teraz mistrzostwo świata w kategorii dorosłych.

Warto dodać, że Andrzej ma 16 lat i jest najmłodszym samodzielnym skoczkiem spadochronowym. Ukończył kurs AFF w wieku 14 lat !:)