Szybowcowe zawody na celność lądowania

W dniu 30 września br. na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego zostały rozegrane Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania. W zawodach uczestniczyło dwudziestu pilotów z różnym doświadczeniem lotniczym. Licznie stawiła się klasa lotnicza, aktywni piloci oraz instruktorzy, którzy wspierali organizatorów w operacjach, a także brali udział w zawodach.

Czytaj więcej

Stadium of the wings – pierwszy taki projekt na świecie!

Paweł Kozarzewski oraz Marcin Krakowiak z Motoparalotniowej Kadry Narodowej, to pierwsi piloci na świecie, którzy wykonali lot motoparalotniami wewnątrz obiektu. Pionierski lot z pobitymi rekordami odbył się pod zamkniętym dachem PGE Narodowego w Warszawie. Premiera filmu z tego wyjątkowego widowiska, odbyła się 12 października 2017 w warszawskim Centrum Olimpijskim PKOl.

Czytaj więcej

Fotorelacja z XVII Włocławskich Zawodów Balonowych 2017

W dniach 21 – 23 września 2017 r. odbyły się XVII Włocławskie Zawody Balonowe 2017. W trakcie tegorocznej edycji zawodów, pogoda okazała się wyjątkowo nie sprzyjać uczestnikom zawodów. Ostatecznie jednak natura dała za wygraną i pomimo przelotnych, obwitych opadów deszczu i ogólnie niskiej podstawy chmur, udało się rozegrać łącznie 8 konkurencji w trzech lotach.

Czytaj więcej

Iga i Janusz Darocha najlepsi na Zawodach Jurajskich!

Najprzyjemniejsze, najbardziej rodzinne, z najlepszą atmosferą. Od 10 lat uczestnicy Jurajskich Zawodów Samolotowych im. Piotra Sikorskiego są zgodni w ocenie tego kończącego sezon sportowej rywalizacji w Aeroklubie Częstochowskim wydarzenia. Jubileuszowe zawody rozgrywano od 28 do 30 września. W tym roku, podobnie jak i w poprzednim, mało gościnni okazali się gospodarze. Janusz Darochą z córką Igą, jak zwykle bardzo poważnie podeszli do zadania, zdecydowanie wygrywając rywalizację.

Czytaj więcej

Zawody Latawcowe w Aeroklubie Ziemi Mazowieckiej

Dnia 1 października na płockim lotnisku odbyły się Zawody Latawcowe, zorganizowane przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej. Piękna pogoda pozwoliła na świetną rodzinną zabawę. – Dziękujemy uczestnikom a także wszystkim, którzy odwiedzili nas tego dnia. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy gościć tak wiele osób, frekwencja przerosła nasze oczekiwania z czego ogromnie się cieszymy – mówią organizatorzy.

Czytaj więcej
Media społecznościowe