Kolejne złoto Łukasza Wójcika

Miło nam poinformować, iż w niedzielę zakończyły się 45. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Klasie Otwartej, na których Łukasz Wójcik wywalczył złoty medal i obronił w ten sposób ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski. Łukasz dobrym i równym lataniem pokonał 28 pilotów. Zawody odbywały się na lotnisku w Lesznie Wielkopolskim. Towarzyszyła im zmienna pogoda, która szczególnie w ostatni dzień przysporzyła pilotom wielu trudności w osiągnięciu dobrego rezultatu. Ostatecznie rozegrano 5 konkurencji o długości od 250 do 430 kilometrów.

"Dziękuję wszystkim latającym, organizatorom i gratuluję pozostałym zwycięzcom, Tomaszowi Dulowi, który zajął drugie miejsce oraz Januszowi Centce, który zdobył brązowy medal. Dla mnie to trzecie zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w klasie Otwartej, drugie z rzędu. Dziękuję fabryce szybowców Schempp-Hirth i jej właścicielowi Tilo Holighausowi za użyczenie szybowca Ventus-3 oraz moim najbliższym i mecenasom sportowym, za to, że mnie wspierają i mi ufają - firmie Polfarmex S.A., Miasto Kutno, Klinika Kolasiński, Curcuma - Agencja Reklamowa i WW Reklama. Szkoda tylko, że ten krótki sezon lotniczy już się kończy ale takie zakończenie daje dużo nadziei na sukcesy w kolejnym, który rozpocznie się już na wiosnę." - podsumowuje Łukasz.