"Gdy już posmakowałeś lotu, zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo, bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić." (Leonardo da Vinci)


Cumulusy 2017

Superfinał Paralotniowego Pucharu Świata

Klaudia Bułgakow jako jedyna reprezentuje Polskę na Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata 2016. We wtorek 18 stycznia rusza główna impreza Paralotniowego Pucharu Świata w sezonie 2016. 123 pilotów potwierdziło swój udział, w tym 11 kobiet. Na liście startowej widnieją nazwiska byłych i obecnych mistrzów i mistrzyń Świata i Europy. Rywalizacja będzie zatem zacięta.

Czytaj więcej

2. Plebiscyt na 10. najlepszych polskich sportowców lotniczych CUMULUSY 2016

„Sky is the limit” – to ulubione hasło lotników na całym świecie. My traktujemy je dosłownie. Dlatego już po raz drugi organizujemy Plebiscyt, który ma wyróżnić sportowców, dla których niebo jest środowiskiem naturalnym.

Czytaj więcej

Łukasz Wójcik na Szybowcowych Mistrzostwach Świata

W dniach od 9 do 21 stycznia na australijskim kontynencie w miejscowości Benalla odbywają się 34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Klasie Otwartej, 15-metrowej i 18-metrowej. Polskę reprezentuje kutnianin Łukasz Wójcik, członek Aeroklubu Włocławskiego. W zawodach startuje 115 pilotów z 28 krajów. Po raz pierwszy w historii mistrzostw tej rangi zobaczymy reprezentację z Chin w klasie Otwartej i 15-metrowej. Piloci latają na lotnisku Gliding Club of Victoria.

Czytaj więcej

Zapraszamy na 7. Noc w Instytucie Lotnictwa!

14 października (piątek) Instytut Lotnictwa organizuje „7. Noc w Instytucie Lotnictwa”, największą w Polsce nocną imprezę edukacyjną, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich. Wydarzenie odbędzie się w godz. 17:00-23:00 na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Wstęp jest wolny dla wszystkich gości.

Czytaj więcej

Klaudia Bulgakow wygrywa piątą rundę Paralotniowego Pucharu Świata

Na zakończonym wczoraj Paralotniowym Pucharze Świata reprezentująca Polskę Klaudia Bułgakow wywalczyła pierwsze miejsce wśród kobiet i siedemnaste w klasyfikacji generalnej. Wyspa La Reunion gościła ostatnią, piątą rundę Paralotniowego Pucharu Świata 2016. Była to ostatnia szansa na zakwalifikowanie się na Superfinał Pucharu, który odbędzie się w Styczniu w Valadares w Brazylii. Klaudia Bułgakow wywalczyła już swoją selekcję podczas pierwszej runy Pucharu, która odbyła się w kwietniu w Castelo w Brazylii. Klaudia wywalczyła w tych zawodach trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet.

Czytaj więcej