"Gdy już posmakowałeś lotu, zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo, bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić." (Leonardo da Vinci)


Cumulusy 2017

Trening formacji "16way"

W dniach 8-11 czerwca na lotnisku w Kazimierzu Biskupim odbędzie się spotkanie tzw. "kanapiarzy" z Europy, którzy będą trenować budowanie formacji "16way". Swój udział zapowiedziało ponad 30 osób z 7 krajów, w tym Holendrzy, Niemcy, Belgowie, Finowie, Estończycy, Czesi i Polacy.

Czytaj więcej

Zapraszamy na SPORTBIZ Forum Sportu i Biznesu 2017!

Zapraszamy 23. i 24. marca na www.sportbizforum.com , gdzie podczas SPORTBIZ EXPO po raz pierwszy będziemy promować sporty lotnicze i oczywiście naszych sportowców lotniczych.

Czytaj więcej

Lotnicy włączają się do walki z nowotworami krwi!

18. lutego podczas Gali Finałowej 2. Plebiscytu na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych „Cumulusy 2016” Fundacja DKMS, wspólnie z Air Sports Promotion, prowadzić będzie rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Serdecznie zapraszamy wszystkich Gości, aby włączyli się do walki z nowotworami krwi!

Czytaj więcej

Klaudia Bułgakow zajęła 5. miejsce w Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata 2016

Podczas trwania zawodów panowały niewyobrażalnie dobre warunki pogodowe, pozwalające rozegrać rekordową ilość dziesięciu konkurencji w ciągu jedenastu dni. Piloci podczas zawodów przelecieli aż 938, 9 km. Aadon Durogati z Włoch odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a wśród pań tytuł z zeszłego roku obroniła Seiko Fukuoka Nevile.

Czytaj więcej

Klaudia Bułgakow wygrywa 4-tą konkurencję Paralotniowego Pucharu Świata

21 Styczeń 2017 Governador Valadares, Brazylia W imponującym stylu Klaudia Bułgakow wygrywa 4-tą konkurencję Paralotniowego Pucharu Świata! W sobotę rozłożona została konkurencja o długości 101 km. Klaudia na starcie do konkurencji miała pecha i została z tyłu. Udawało jej się jednak doganiać kolejne grupki zawodników i po bardzo dobrym zagraniu taktycznym dogoniła czołówkę wyścigu. Razem z liderami doleciała w okolice mety. Dzięki dobremu spozycjonowaniu mogła zaatakować metę razem z pierwszymi zawodnikami i finiszowała jako 9 w klasyfikacji generalnej.

Czytaj więcej