"Gdy już posmakowałeś lotu, zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo, bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić." (Leonardo da Vinci)


Cumulusy 2019

Iga i Janusz Darocha najlepsi na Zawodach Jurajskich!

Najprzyjemniejsze, najbardziej rodzinne, z najlepszą atmosferą. Od 10 lat uczestnicy Jurajskich Zawodów Samolotowych im. Piotra Sikorskiego są zgodni w ocenie tego kończącego sezon sportowej rywalizacji w Aeroklubie Częstochowskim wydarzenia. Jubileuszowe zawody rozgrywano od 28 do 30 września. W tym roku, podobnie jak i w poprzednim, mało gościnni okazali się gospodarze. Janusz Darochą z córką Igą, jak zwykle bardzo poważnie podeszli do zadania, zdecydowanie wygrywając rywalizację.

Czytaj więcej

Zawody Latawcowe w Aeroklubie Ziemi Mazowieckiej

Dnia 1 października na płockim lotnisku odbyły się Zawody Latawcowe, zorganizowane przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej. Piękna pogoda pozwoliła na świetną rodzinną zabawę. – Dziękujemy uczestnikom a także wszystkim, którzy odwiedzili nas tego dnia. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy gościć tak wiele osób, frekwencja przerosła nasze oczekiwania z czego ogromnie się cieszymy – mówią organizatorzy.

Czytaj więcej

Noc w Instytucie lotnictwa już w piatek 13.10.2017

Już 13 października 2017 roku kolejna odsłona Nocy w Instytucie Lotnictwa. To największa nocna impreza edukacyjna, której podstawowym założeniem jest popularyzacja zarówno sportów lotniczych jak i całego sektora związanego z lotnictwem. Dodatkowo ma na celu promocję zawodów inżynierskich i sektora kosmicznego.

Czytaj więcej

XX Jubileuszowy Zlot Polskich Pilotek AEROSABAT 2017

W dniach od 14 do 17 września w Gdańsku odbędzie się Jubileuszowy XX Zlot Polskich Pilotek Aerosabat 2017 im. Ireny Kostki. Poprzednie edycje imprezy odbywały się m.in. w Krakowie, Jeleniej Górze, Rzeszowie (Bezmiechowa), Zielonej Górze, Lesznie i innych miastach. 

Czytaj więcej

Złota Beata Choma!

Beata Choma z Aeroklubu Poznańskiego została Mistrzynią Europy w balonach na ogrzane powietrze.

Czytaj więcej