Polak rekordzistą świata w szybkości latania w tunelu!

Andrzej Sołtyk i jego kolega z zespołu Vipers - Josha Ruiz-Velasco, nie tylko pobili rekord świata w szybkości latania w tunelu, ale co ważniejsze, wywalczyli złoto na Mistrzostwach Europy w indor skydivingu, które odbywały się od 11. do 15. kwietnia w norweskim Voss. Zespół reprezentujący Polskę nie dał szans przeciwnikom w kategorii dwójek dynamicznych.
Dla Andrzeja Sołtyka to bardzo udane zawody. 17-letni Polak wrócił ze Skandynawii z dwoma złotymi krążkami na szyi. Wcześniej Sołtyk sam stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając indywidualny tytuł Mistrza Europy w kategorii freestyle junior.

To niezwykle utalentowany zawodnik – jest aktualnym Mistrzem Świata i zdobywcą Pucharu Świata.
Pozostali reprezentanci Polski, także radzili sobie dobrze w Norwegii. Zespół Flydefinition wywalczył srebro w formacjach vertykalnych. Formacja FS Sky4Four uplasowała się na miejscu siódmym w formacjach płaskich. Nasze dziewczyny z No Mercy zakończyły zawody na miejscu piątym, w tej samej kategorii. W mistrzostwach wzięło udział ponad 150. sportowców z 18. krajów.