Łukasz Wójcik piąty na świecie!

W sobotę w Pociunai na Litwie zakończyły się trwające dwa tygodnie 34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w klasie Club, Standard i 20-metrowej. Kutnian reprezentował na nich Polskę
i Kutno w klasie 20-metrowej, w której latał w parze z Mirkiem Matkowskim na dwumiejscowym niemieckim szybowcu ASG-32Mi.

Zawody odbywały się w bardzo trudnych i zmiennych pogodach, cieżkich do przewidzenia. Ze względu na częste opady deszczu odbyło się tylko siedem konkurencji. Szybownicy zajęli piąte miejsce, najlepsze wśród całej polskiej reprezentacji, która uplasowała się na szóstej pozycji w klasyfikacji zespołowej. Złoty medal w tej klasie zdobyli Francuzi, Laurent Aboulin i Julien Duboc.

„Dziękuję wszystkim moim kibicom za doping, a moim sponsorom i partnerom: Urzędowi Miasta Kutno, Polfarmex S.A., Klinice Kolasiński, Curcuma, WWreklama za wsparcie.

Teraz czekają mnie intensywne przygotowania do Mistrzostw Świata w klasie Otwartej, które odbędą się na przełomie roku w australijskiej Benalli.

Przy tej okazji pragnę serdecznie pogratulować mojej aeroklubowej koleżance i kutniance Iwonie Olewnik za zdobycie drużynowego Mistrzostwa Świata w modelarstwie!” - podsumowuje Łukasz Wójcik.