"Gdy już posmakowałeś lotu, zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo, bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić." (Leonardo da Vinci)


Cumulusy 2017

Klaudia Bułgakow zajęła 5. miejsce w Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata 2016

Podczas trwania zawodów panowały niewyobrażalnie dobre warunki pogodowe, pozwalające rozegrać rekordową ilość dziesięciu konkurencji w ciągu jedenastu dni. Piloci podczas zawodów przelecieli aż 938, 9 km. Aadon Durogati z Włoch odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a wśród pań tytuł z zeszłego roku obroniła Seiko Fukuoka Nevile.

Czytaj więcej

Klaudia Bułgakow wygrywa 4-tą konkurencję Paralotniowego Pucharu Świata

21 Styczeń 2017 Governador Valadares, Brazylia W imponującym stylu Klaudia Bułgakow wygrywa 4-tą konkurencję Paralotniowego Pucharu Świata! W sobotę rozłożona została konkurencja o długości 101 km. Klaudia na starcie do konkurencji miała pecha i została z tyłu. Udawało jej się jednak doganiać kolejne grupki zawodników i po bardzo dobrym zagraniu taktycznym dogoniła czołówkę wyścigu. Razem z liderami doleciała w okolice mety. Dzięki dobremu spozycjonowaniu mogła zaatakować metę razem z pierwszymi zawodnikami i finiszowała jako 9 w klasyfikacji generalnej.

Czytaj więcej

Superfinał Paralotniowego Pucharu Świata

Klaudia Bułgakow jako jedyna reprezentuje Polskę na Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata 2016. We wtorek 18 stycznia rusza główna impreza Paralotniowego Pucharu Świata w sezonie 2016. 123 pilotów potwierdziło swój udział, w tym 11 kobiet. Na liście startowej widnieją nazwiska byłych i obecnych mistrzów i mistrzyń Świata i Europy. Rywalizacja będzie zatem zacięta.

Czytaj więcej

2. Plebiscyt na 10. najlepszych polskich sportowców lotniczych CUMULUSY 2016

„Sky is the limit” – to ulubione hasło lotników na całym świecie. My traktujemy je dosłownie. Dlatego już po raz drugi organizujemy Plebiscyt, który ma wyróżnić sportowców, dla których niebo jest środowiskiem naturalnym.

Czytaj więcej

Łukasz Wójcik na Szybowcowych Mistrzostwach Świata

W dniach od 9 do 21 stycznia na australijskim kontynencie w miejscowości Benalla odbywają się 34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Klasie Otwartej, 15-metrowej i 18-metrowej. Polskę reprezentuje kutnianin Łukasz Wójcik, członek Aeroklubu Włocławskiego. W zawodach startuje 115 pilotów z 28 krajów. Po raz pierwszy w historii mistrzostw tej rangi zobaczymy reprezentację z Chin w klasie Otwartej i 15-metrowej. Piloci latają na lotnisku Gliding Club of Victoria.

Czytaj więcej