"Gdy już posmakowałeś lotu, zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo, bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić." (Leonardo da Vinci)

Cumulusy 2017

Złota Beata Choma!

Beata Choma z Aeroklubu Poznańskiego została Mistrzynią Europy w balonach na ogrzane powietrze.

W ten weekend we na Wrocławskim lotnisku aeroklubowym w Szymanowie odbyły się 7 Rajdowe Mistrzostwa Polski. O zasadach panujących na zawodach precyzyjnych pisałam w lipcu i teoretycznie na jego podstawie można wywnioskować na czym polegają zawody rajdowe. Jest jednak kilka „ale” i robią sporą różnice.

Wojtek Bógdał stał się bohaterem The World Games 2017, zdobywając pierwszy złoty medal dla Polski, czyli kraju -gospodarza i zdobył tytuł sportowca sierpnia 2017 roku IWGA!

23 lipca 2017 roku Wojtek zdobył złoty medal w slalomie motoparalotnowym. Po trzech dniach wykonywania 9 zadań zakończył zawody z zapasem 8 punktów przed tajem Kittiphop Phrommatem który zdobył srebrny medal. Trzeci był także Polak – Marcin Bernat.

"Przede mną stoi teraz bardzo duże wyzwanie. Na początku stycznia 2018 roku reprezentować będę Polskę i Kutno podczas Mistrzostw Świata w Wyścigach Szybowcowych które odbędą się w Chile. Kwalifikację do tego aby się tam znaleźć zdobyłem w zawodach we Wrocławiu. Chile to bardzo trudne, a zarazem jedno z najpiękniejszych miejsc do latania szybowcowego. Większość tras przebiega nad Andami, górami bardzo niedostępnymi i trudnymi do latania. Właśnie rozpoczynam intensywne przygotowania i analizowanie specyfiki szybowania w tym rejonie. Mam nadzieję, że uda mi się dobrze przygotować do najtrudniejszych, jak dotąd zawodów w mojej karierze. W górach tych latał będę po raz pierwszy. Nie wiem jeszcze, na jakim szybowcu dane mi będzie wystartować. Szczególnie pragnę podziękować mojemu strategicznemu sponsorowi, kutnowskiej firmie Polfarmex S.A. a także miastu Kutno i Klinice Kolasiński Gliding Team, którzy doceniając moje dotychczasowe sukcesy są ze mną nadal i dzięki nim mogę sięgać po kolejne medale. Warte podkreślenia jest to, że w mojej dyscyplinie i klasie, w której latam jestem stosunkowo młodym pilotem i zdobywanie kolejnych podniebnych doświadczeń jest niezwykle pomocne w skutecznej rywalizacji ze światową konkurencją”.